W dniu 29.11.2020 na hali MOSIR Katowice przy ul. 11 Listopada 16 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ju-Jitsu Sportowym w konkurencjach:

– Fighting

– Fighting bez I Fazy

– Ne- waza

– Ne-waza No gi

– Duo-system

Zawody zostały rozegrane na 7 polach walki , we wszystkich konkurencjach stoczono ponad 800 pojedynków w poszczególnych kategoriach wiekowych .

W związku z obostrzeniami obowiązującymi podczas zawodów sportowych ( zmienionych przez Sejm w przeddzień zawodów tj. obowiązujące od 28.11.2020 z liczby uczestników 250 do zmniejszonej 150 uczestników wydarzenia sportowego ) turniej został podzielony na grupy wiekowe aby zachować obowiązujące normy  w których uczestniczyli przedstawiciele 56 klubów

U – 8       32 zawodników

U – 10     55 zawodników

U – 12     89 zawodników

U – 14      95 zawodników

U – 16      70 zawodników

U – 18    36 zawodników

Senior     63 zawodników

Turniej został podsumowany również w klasyfikacji medalowej w dwóch kategoriach w

rocznikach U – 8   do U – 16   oraz U – 18 do Senior i wyniki tej rywalizacji są następujące:

Klasyfikacja drużynowa/ medalowa U – 8   do U – 16

I MIEJSCE – UKS Karkosz Team Mysłowice

II MIEJSCE – KS.  Budowlani Sosnowiec

III MIEJSCE – BJJ Factory Gliwice

 

Klasyfikacja drużynowa/ medalowa U – 18   do Senior

I MIEJSCE – BJJ Factory Gliwice

II MIEJSCE – Triumphator Naratów

III MIEJSCE – Viking Akademy Dąbrowa Górnicza

 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju trenerom , asystentom trenerów  za opiekę i sportowy doping podczas pojedynków , sędziom za cierpliwość do młodych wojowników dla wielu były to pierwsze zawody i potrzebowali chwili aby odnaleźć się w nowej rzeczywistości .

Całej obsłudze technicznej , medycznej , służbom porządkowym o raz pracownikom MOSIRU Katowice za wspólne działanie aby turniej mógł odbyć się z zachowaniem obowiązujących norm i reżimu sanitarnego.

Turniej odwiedził pan Sławomir Witek naczelnik wydziału sportu Urzędu Miasta Katowice który wspiera nasze działania w rozwoju dyscypliny.

Podsumowaniem naszego turnieju jest fala zdjęć i reportaży z naszego turnieju  który wprost zalał media społecznościowe.

Niedogodności  które mogły mieć miejsce zawsze mogą się wydarzyć nie zawsze z winy organizatorów , przytaczając wielkiego dowódcę wojskowego Napoleona Bonaparte

‘’Błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi  ‘’

Wszystkim życzę spokoju i odpoczynku i mam nadzieję że przyszły 2021 rok będzie pełny sportowych wydarzeń a stan pandemii zostanie odwołany aby sport mógł wrócić w swoje naturalne  ramy.

Prezes Śląskiego Związku Ju-Jitsu

Zieliński Roman